top of page
  • תמונת הסופר/תשי דוד

חומרי איטום למרפסת, מה אתם צריכים לדעת?

החלטתם לשפץ את מרפסת, אין ספק כי מדובר על הבחירה הטובה ביותר שאפשר לעשות, הרי המרפסת היא אלמנט חיוני לשיפור איכות החיים ולהעלה של ערך הנכס. אבל כאשר אתם נכנסים לתהליך השיפוץ, יש כמה דברים שבכל זאת, כדאי לדעת. במאמר הבא נעשה לכם סדר. נדבר על מרפסות סגורות ופתוחות, על התפקיד של חומרי איטום מצויינים ומדוע תמיד טוב להתייעץ עם אנשי מקצוע. נראה כי יש עוד הרבה עבודה לפנינו. בואו נכנס בעובי הקורה עכשיו.כמה מילים על הבדלים בין סוגים של מרפסות

נתחיל בכך שמרפסת יכולה להיות גם חצר מקורה, כזו שיש אליה יציאה ישירה מהסלון או המטבח, עיצוב פופולארי בקרב אלו המעוניינים בעיצוב בית בסגנון כפרי. יש מרפסת כמובן, אותה כמו תולים מהאוויר, כמובן, על פי חוקי ההנדסה, הביטחון והבטיחות. בדרך כלל, בכל מרפסת, נרצה להקים סוג של הצללה. אחרת, ימי הקיץ החמים והגשם השוטף, יכולים למנוע מאיתנו לנצל את המרפסת כמו שצריך. בכל מקרה, חשוב לזכור שלא כדאי להתפשר על חומרים שאינם באיכות טובה אלא לבחור חומרי איטום מצוינים, מכמה טעמים:

1. כדי למנוע חדירה של מים גשמים ורטיבות אל תוך המבנה עצמו: רטיבות מעלה עובש והיא עלולה לסכן את הבריאות של הדיירים. מה גם שרטיבות תפגע בתשתיות.

2. אם המרפסת מקורה, אנחנו צריכים להבטיח כי מי גשמים לא יחדרו פנימה: שאם לא כך, הרי אנחנו מאבדים את כל המטרה לשמה התכנסנו.

3. חשוב לבחור בחומרים איכותיים וכאלו שלא עושים שום נזק: כמעט כולם משתמשים בסופו של דבר, בחומרים כאלו ואחרים, כדי לאטום מרפסת או הצללה, אבל יש חומרים לא איכותיים דיים. כך שהם לא רק שלא ממלאים את תפקידם נאמנה, אלא, הם עלולים להיות מסוכנים לבריאות של הדיירים.


כמה עולה איטום כולל פירוק הריצוף.

המחיר לאיטום ופירוק הריצוף עומד על 1,000-1,700 ₪ למ"ר.

מחיר זה כולל את עבודת הפירוק של המרצפות, האיטום, הטיוח וריצוף המרפסת מחדש, וגם את עלות חומרי האיטום ואת סילוק הפסולת. המחיר לא כולל שרוול לפינויי פסולת ולא כולל מרצפות חדשות.


מה זה איטום מרפסת סיקה

סיקה נחשב לאחד מחומרי האיטום המוצלחים ביותר כיום בשוק, וזאת משום שהוא מתחבר לכל משטח קיים ומספק הגנה הרמטית מצוינת. חומר הסיקה עולה יותר מהסיליקון אך הוא עמיד גם במזג אוויר קשה, מה שהופך אותו לכוכב המרפסת החדש שלכם.

סיקה פלקס הוא חומר איטום והדבקה חזק במיוחד. חומר זה מסוגל להתחבר לכל משטח- בטון, ברזל, עץ, פח, קיר וכו' ולבצע פעולת הדבקה הרמטית שמשמעותה אף קבלת תוצאות איטום מעולות. חומר זה יעיל יותר מסיליקון, הוא עמיד בפני תנאי מזג אוויר קשים ולכן מצוין לתנאי חוץ כמו גם לשימוש בתנאי פנים. הסיקה פלקס, אם כן, מיועד להדבקה בקירות פנים וקירות חוץ, וכן באזורים בהם נדרשת שכבת הדבקה גמישה וחזקה.

חומר הסיקה מבוסס על פוליאוריטן ולמעשה מתאים כאיטום למי מביניכם שמעדיף שלא לפרק את המרצפות שלו במרפסת. החומר מתקבל כדבק חזק ביותר עם גמישות טובה, מה שהופך אותו לאוטם מצוין בעיקר לתפרים שבין המרצפות, מילוי סדקים בטיח ובטון, הדבקת אריחי קרמיקה ושיש ועוד.

חומר הסיקה חסר ריח ומגיע בגוונים שונים כך שאפשר להתאים אותם לריצוף הקיים.


האם אפשר לבצע עבודות תיקון לבד? או שמא אנחנו חייבים אנשי מקצוע?

התשובה לשאלה הזו מורכבת. בהחלט, יש מקרים בהם אפשר לבצע תיקונים פשוטים לבד. למשל אם אנחנו רואים רווח פשוט או סדק אותו אפשר לתקן. אבל, כאשר מדובר על שיפוץ מרפסת ישנה יחסית או על עבודה מורכבת, הרי שאנשי מקצוע יכולים לעשות את העבודה הרבה יותר טוב בסופו של דבר.

כמובן, אם אתם בוחרים להקים מרפסת לראשונה, כחלק מתהליך שיפוץ, הרי שאין שום סיבה לא לפנות לאנשי המקצוע, כדי להגיע לתוצאה הטובה ביותר ובעיקר, הבטוחה בעיניכם. במידה ואתם בוחרים לבצע את התיקון בעצמכם, שימו לב ופנו לחברות מקצועיות, כדי ליהנות מעבודה עם חומרים מעולים, כאלו שנבחרו בקפידה, על ידי מי שמכירים את התחום לפני ולפנים.


עכשיו זה הזמן לעצב את המרפסת

אחרי שדיברנו ארוכות על החומרים בהם אנחנו צריכים להשתמש בשביל ליהנות מבילוי בחיק המשפחה באוויר הפתוח, הרי שזה הזמן לעסוק בעיצוב המרפסת שלכם. ההמלצה שלנו היא לא לוותר על עציצים וצמחים, אלו יהפכו לריאה הירוקה שלכם, לפינה הירוקה בבית, זו שאתם יכולים להרגיש בה קרובים יותר לטבע ובעיקר, שם אתם מקבלים את ההזדמנות לנשום קצת אוויר ופשוט, להירגע. בנוסף, אנחנו ממליצים לכם לא לוותר על פינת ישיבה מפנקת, כדי שהמרפסת תהפוך לעוד פינה בה אפשר יהיה לארח חברים טובים וקרובי משפחה.

אם אתם מעוניינים לצאת לדרך, אנחנו נשמח לתת לכם שירות עוד היום. צרו איתנו קשר וביחד נגשים לכם חלום.

97 צפיות0 תגובות

留言


bottom of page