top of page
  • תמונת הסופר/תשי דוד

כיצד לתכנן הוספת מרפסת בדירה בבניין משותף?

בשיתוף אתר "סיסמטם מעבדות מתקדמות בע"מ"

שיפוץ והוספה של מרפסת, זו פעולה אשר יכולה להעלות את ערך הדירה באופן משמעותי, הנתונים מצביעים על עליית מחיר של משהו בין 10 ל-15 אחוזים לפחות. בנוסף מרפסת גם משפרת את איכות החיים של דיירי הבית. בעולם אורבני, במציאות בה אנחנו מנסים להתגבר על העומס במשרד ובמקום העבודה, הרי אין טוב יותר מאשר למצוא קצת זמן פנוי, לשבת באוויר הפתוח, ביחד עם בני המשפחה והקרובים אלינו, לנשום אוויר נקי ולהביט בעציצים ההולכים ומתפתחים. אבל, עם כל הכבוד לחזון, הרי ששיפוץ בבית והקמה של מרפסת דורשים התבוננות על לא מעט פרטים. במאמר הבא ננסה לתאר את שלבי העבודה השונים, מה חשוב יותר ופחות ואיך גם אתם, תוכלו ליהנות בתוך זמן קצר, ממרפסת שלכם.בתמונה סגירת מרפסת עם זכוכיות הזזה מתקפלות. צל וילון


כמה מילים על הבירוקרטיה אשר מאחורי התוכנית

כל הקמה של מרפסת דורשת הוצאת היתר בנייה. אנחנו יודעים כי על פניו זה נשמע כמעט מטופש, אבל אנחנו רוצים להסביר את העיקרון של הוצאת היתר בניה בהקשר הזה. אנחנו מתייחסים לשני גורמים אשר יכולים להשפיע על התוכנית ולהשפיע על מקבלי ההחלטות בוועדה העירונית:

1. התנגדות של שכנים: מרפסת מצמצמת את המרחק בין שכנים, המרפסת מוסיפה עוד שטח לבית ויש מי שיגידו כי המרפסת שלכם מסתירה להם את הנוף. על פי החוק, בשביל הוצאת היתר בניה, אנחנו נדרשים להסכמה של לפחות 75%מדיירי הבניין השכן או מהבניין שלנו, תלוי במקרה. בדרך כלל כל עוד אנחנו עובדים באופן מקצועי, השכנים לא יגלו התנגדות. אבל יש מקרים חריגים בהם התהליך עלול לקחת הרבה מאוד זמן.

2. בטחון ובטיחות בראי הנדסי של הבית עצמו: בין אם אתם מתגוררים בבית ישן או חדש, הרי שהבניין נבנה בלי מרפסת, הוספה של זו, יכולה להשפיע על המבנה ההנדסי של הבניין כולו. שלא לדבר על כך שכל שיפוץ מעלה שאלות בדבר חומרי האיטום וחומרי הבניין בהם השתמשו הפועלים בזמן הקמתו של המבנה. חשוב לבצע את הבדיקות הדרושות כדי להבטיח את הביטחון שלכם, דיירי הבית. שכן בלי זה, העבודה שלנו לא שווה כלום.


מתי תדרשו להוציא היתר בניה?

  • השפעה על הסביבה – במידה והשינוי המבני או הבנייה החדשה משפיעים על הסביבה החיצונית.

  • שינוי הגדרות השימוש בנכס – כאשר משנים את ייעוד המבנה וכתוצאה מכך את אופן השימוש בנכס.

  • שינוי בתשתיות וקונסטרוקציות המבנה – כאשר עולה צורך לבצע שינויים בקירות ועמודים תומכים, או בקונסטרוקציות של המבנה.

  • חריגה משטח המגרש – במידה ומדובר בבניה חורגת, כלומר שישנה חריגה מהשטח המוקצה למגרש.

מתי תקבל פטור מקבלת היתר? כאשר בונים מבנה נייד, סוכך, גדרות ושערים וכדומה.


בשביל לקבל היתר אנחנו צריכים אדריכל מצויין

על מנת להוציא ולקבל היתר בנייה, אתם צריכים להגיש לוועדה את התכנית של האדריכל. רק אחרי שאנשי הוועדה יכירו את התכנית לאשורה, אז תוכלו לקבל את האישור בו אתם חפצים. בדרך כלל, אפשר להקים מרפסת בקנה מידה של בערך 10 אחוז משטח הדירה. שימו לב, האדריכל לא רק בונה תכנית במטרה לאשר אותה מול הגופים הרלוונטיים, אלא, אנחנו מדברים על הטמעה של החזון שלכם בתוך דפי השרטוט. חשוב לשים לב ולבחור את האדריכל המתאים, כדי שהעבודה תיעשה על פי טעמכם. הרי מי שיהנו מההתקנה של המרפסת הזו, אלו רק אתם.


האם השיפוץ לוקח הרבה זמן? האם התהליך יקר מאוד?

אלו שתי שאלות החוזרות על עצמן לא פעם ואנחנו לא תמיד יכולים לענות עליהן בלי להכיר אתכם באופן אישי. אנחנו בהחלט יכולים לספר לכם כי לאורך שנות העבודה שלנו הכרנו מקרים מורכבים יותר ופחות. מה שעושה את ההבדל בדרך כלל, זו העבודה המקדימה. כאשר עובדים עם אנשי מקצוע מצויינים, מתאמים ציפיות, לוקחים בחשבון את כל המתשנים, הרי שכל תהליך העבודה נראה אחרת לחלוטין.

חשוב להסתכל על הכסף אותו מוציאים על השיפוץ בתור משאב, אשר יעלה את ערך הדירה ובעיקר, ישפר במידה ניכרת את איכות החיים שלכם. לפרטים ומידע נוסף, אנחנו זמינים ממש עכשיו.


המאמר נכתב ע"י אתר סיסמטם מעבדות מתקדמות בע"מ אין לראות בכתוב ייעוץ או התחייבות

70 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page