top of page
  • תמונת הסופר/תשי דוד

5 דרכים לשדרג את המרפסת שלכם

אין זה סוד שלמרפסת יש לא מעט חשיבות. מרפסת היא חלק מהבית, אך היא גם חלק מהמרחב החיצוני, כך שהא משחקת ובו זמנית משרתת בשני המישורים. אנשים יוצאים למרפסת כדי לשבת בשקט עם חברים שקפצו לקפה, כדי לנשום אוויר וליהנות מהצומח שמסביב, כדי לברוח מהמזגן ולחוש את עונות השנה, ובאופן כללי כדי לקבל פרטיות ולשנות אווירה. עם זאת, כדי לנצל את המרפסת בצורה מיטבית, יש לא מעט דברים שניתן לעשות. גם אתם חושבים שהמרפסת יכולה לשרת אותכם הרבה יותר, אך לא מצליחים לשים את האצבע על השינוי הנחוץ? מוזמנים לשקול ברצינות את חמשת הכיוונים הבאים:עיצוב מרפסת


עיצוב מחדש של המרפסת - סדר שינויים ועוד

אם בכל פעם שיוצאים למרפסת בעיקר מתבאסים על איך שהיא נראית, הגיע הזמן לעשות מעשה. ראשית חשוב להבין שהמרפסת אינה מחסן! המרפסת אינה מקום שאליו מעבירים כל מה שאין לו מקום הגיוני בבית. מסכימים, אך הפיתוי חזק מכם? לכל הפחות תאחסנו באופן מסודר! ניתן לבצע זאת ע"י הקצאת מקום ייעודי, ע"י תוספת של ווים, ע"י תוספת של ארון ייעודי, ע"י שילוב של מסתור נאה וכדומה. מה עוד? תשקלו לשנות מיקומים! כך למשל ייתכן ששווה להפנות את הספסל לעבר הנוף, להזיז את השולחן לקראת המרכז(כך שהתחושה תהיה יותר מאווררת), להזיז ארון שחוסם את הנוף וכדומה.
צמחייה למרפסת!

צמחייה מוסיפה יופי וחן בכל מקום. בבית, בגינהוכמובן שגם במרפסת - מקום שמחבר בין המרחב החיצוני למרחב הפנימי. מה עושים? ראשית בוחנים עד כמה אתם גננים מחוננים, או יותר נכון, עד כמה מוכנים להשקיע - לעקוב אחר ההוראות של כל צמח. בהתאם לרמת ההשקעה הרצויה ולמיקום המרפסת מבחינת חשיפה לשמש, מתחילים לבחור צמחים. אלו יכולים להיות קטנים וגדולים, שיחים ועציצים, צמחי תבלין ופרחים, מטפסים ונשפכים - יש אינסוף אפשרויות! צמחים משנים את סך האווירה, מעניקים תחושה מופלאה.

סגירת מרפסת עם זכוכיות

סגירת המרפסת מאפשרת לכם להפוך כל מרפסת לחלל סגור הרמטי מפני רוחות, גשמים, אבק וחרקים וע"י כך להפוך את המרפסת לחדר נוסף בבית אותו ניתן למזג ולרהט ככל חדר אחר. סגירת מרפסת עם זכוכיות היא האופציה המובילה כיום לסגירת מרפסות. לקריאה נוספת על סגירת מרפסת לחצו >> סגירת מרפסת זכוכית


הצללה למרפסת

מכירים את זה שרוצים לצאת למרפסת, אך איך שיושבים מתבאסים כיוון שמנשבת רוח קרה, יורד גשם, השמש מסנוורת וכדומה? ובכן אומנם לא ניתן לשלוט על מזג האוויר, אך אין סיבה לצמצם את הישיבה בחוץ רק לימים שבהם מזג האוויר מושלם. מה אם כן עושים? מצלים! כיום יש מגוון נרחב של פרגולות אלומיניום איכותיות, לא יקרות ושמציעות מגוון אפשרויות רצויות.

יש פרגולות שמאפשרות לשחק עם סגירת השלבים העליונים, שמאפשרות שליטה חשמלית, שאינן מצריכות שום תחזוקה (אלומיניום אידאלי מבחינת עמידות בתנאי חוץ), שמאפשרות מגוון נרחב של עיצובים (כולל נראות שמדמה עץ טבעי), ושניתן להתאים לכל תוואי קיים. כמו כן, אם בוחרים בפרגולה שעשויה מאלומיניום, ניתן לכלול הכנה לחיווט חשמלי, כך שבקלות ניתן לשלב מיזוג, תאורה וכדומה.

תוספות לעיצוב המרפסת

ממש כפי שכרית נוי יפה משנה את סך הנראות של הספה, כך ניתן להיות בטוחים שגם במרפסת מגוון תוספות קטנות ישפיעו על סך האווירה. מה למשל? תשלבו עציץ תלוי, תתלו על הקיר אדנית יפה ממתכת, תצבעו בצבעים חיים את ריהוט הגינה שהתקלף, תשלבו קערת קרמיקה במרכז השולחן, תשלבו לאורך הקיר תאורת לד שבשעות החשיכה עושה קסמים, תתלו מובייל נחמד, תוסיפו כריות נוי ואפילו תשלבו תנור חימום שמזמין לישיבה חמימה ונעימהבערבים קרירים.


ניקיון של המרפסת

יש אנשים שמנקים את הבית לכל אורך השבוע, אך בכל הנוגע למרפסת, יכולים לעבור חודשיים מבלי שהם יעבירו מטאטא. אז נכון שהמרפסת אינה חלק מפנים הבית, אך ממש כפי שנעים להתהלך בבית נקי, כך גם נכון הדבר בחוץ. אז כן - תכניסו ללו"ז השבועי ניקיון חיצוני! מעט טאטוא, מעט ניקוי של חלונות ועישוב באדניות יגרמו לכם לחוש הרבה יותר נעים. מה עתה? יוצאים למרפסת, בוחנים את חמשת הנקודות שציינו ומקבלים החלטה. בהצלחה!


128 צפיות0 תגובות

Commentaires


bottom of page